Vitamiinirikkalt ja keskkonda säästvalt

Igal aastal panustame oma tootmishoonete ja kasvatustehnoloogiate kaasajastamisse...
...paraku on see aiandusvaldkonnas suhtena tasuvusaega ääretult kulukas tegevus. Vaatamata põllu- ja aiasaaduste väikesele hindade tõusule viimastel kuudel, on tootmissisendite hinnad katmikaianduses kasvanud aga hoopis kordades ning seega tulubaas ei võimalda kõiki vajalike investeeringuid teha. Seetõttu on meilegi aiandustootmise investeeringute elluviimiseks abi olnud PRIA investeeringutoetuste meetmetest, mis on katnud väikese osa (ca 30%, olenevalt investeeringu objektist) tehtavatest kulutustest.
Terved ja tugevad tahame kõik olla ning vitamiinirikkad võrsed on tervise tugevdamiseks väga hea lisand. Ja eriti tore on kui neid kasvatatakse puhtalt ja keskkonda säästvalt. Meie kasvatame oma aiasaadusi sellisel viisil juba 11 aastat ja aastaringselt juba üheksa aastat.  Aastaringne kasvatus on aga äärmiselt kulukas. Äärmiselt. Peamiseks probleemkohaks on osutunud prognoosimatult kasvav kulu energiakandjate ostmisel.
Elluviidud investeeringu abil panustame aga mitmete keskkonnasäästlike ja majanduslike eesmärkide saavutamisse:

1)      Energiakokkuhoid katmikalal – taimekasvatusriiulid led-valgustitega võimaldab vähendada katmikala kulusid elektrienergiale

2)     Vee kokkuhoid katmikalal – taimekasvatusriiulid on varustatud altkastmist võimaldavate vannidega, mis võimaldab optimeerida veekulu ja vähendab seeläbi mõju ümbritsevale keskkonnale.

3)     Aiandustoodangu (saagikuse) suurendamine katmikalalt suurendamata traditsioonilist kasvuhoone pindala – investeering vertikaalaiandusse vähendab kulusid ka soojusenergiale.

4)     Avamaal kasvatatava köögivilja toodangu kvaliteedi kasv – investeering traktorisse võimaldab parandada mullaharimise võimekust.
Eelmine
Mikroürtide kasvataja panustab kirglikele kodukokkadele
Järgmine
Tulemuslikkuse parandamine

Vastused puuduvad

Email again: