Ettevõttest

Ettevõttest


Meie ettevõte sai alguse 2010 aasta teises pooles, mil astusime esimesed reaalsed sammud pikka aega küpsenud idee ja unistuse realiseerimise suunas.
Tegutseme klassikalise pereettevõttena. Meie põhitegevusalaks on mikrosuuruses vürtsi- ja maitsetaimede, söödavate õite ning eksklusiivsemate miniköögiviljade kasvatamine. Julgeme end nimetada valdkonna pioneerideks Eestis, olles selles tegutsenud nüüdseks juba rohkem kui üksteist aastat.

Meie visioon


Olla eelistatuim partner Eestis ja naaberriikides gurmee köögiviljade ja maitsetaimede tootjana.

Meie missioon


Üllatame ja inspireerime

Meie lugu


Meie tänase ettevõtte juured ulatuvad aastasse 2000 ehk aega, mil töötasime tudengitena Ameerika Ühendriikides. Sealt pärineb ka algne idee hakata kasvatama võrseid ja söödavaid õisi.
Idee küpses ja ootas oma aega. Esimesed reaalsed sammud unistuse realiseerimise suunas astusime 2010 aasta teises pooles, mil püstitasime oma esimese väikese kasvuhoone.


Aitame kaasa sellele, et Eestimaal tegutsevatel kokkadel - nii professionaalidel kui ka kodukokkadel, oleks võimalus kasutada kodumaist kõrgekvaliteedilist toodangut, millel on alles neile omane ehe maitse!

Meie eesmärgiks on täita teie tellimus 24h jooksul, et tagada võrsete maksimaalne värskus! Tarnime teile kauba juba järgmise päeva lõunaks juhul, kui teie tellimus jõuab meieni eelneval päeval hiljemalt kell 10.

Aga me ei jõua kõike seda tööd vaid kahekesi ära teha! Luxvegi tiim koosneb väga pühendunud ja  aiandust armastavatest inimestest ning ulatub tipphooajal kuni 10 inimeseni! 

Jätkusuutlikkus


Ilma ökoloogilise jalajäljeta põllumajandustootmine on väga keeruline. See aga ei saa olla takistuseks, et pidevalt püüelda selle poole, et toidu kasvatamine ja selle jõudmine tarbijani oleks võimalikult säästlik.
Kõigi meie tegevusaastate jooksul oleme suhtunud kaine mõistusega loodusressursside kasutamisse ning astunud pidevalt samme jätkusuutliku toidutootmise poole.

Kasutame toodete pakendamiseks vaid pakendeid, mis on 100% ümbertöödeldavad ja seejärel taaskasutatavad. Rühmapakenditest (kartongkastid) on meil hinnanguliselt üle 30% taaskasutatud. Ehk siis meie kaup võib tihtipeale teie juurde jõuda hoopis näiteks šokolaadide või toiduõli või makaronide pakendamiseks kasutuses olnud kartongkastis.
Suure hulga meie tootmispiirkonnas kaupa ostvate klientidega toimub transpordi jaoks kasutatud pakendite pidev korduvkasutamine.
Kastmiseks kasutame võimalikult palju kasvuhoonete katustelt kogutud vihmavett
Aastaringselt kasutuses olevas tootmiskasvuhoone osas on kasutusel energiasäästukardinad, mille energiasäästu efekt on kuni 60%.
2023 aastal rajasime oma tootmishoone katusele ka 30kW tootlusega päikesepargi, et saaksime kasutada võimalikult palju päikeseenergiat.
Oleme viimaste aastate jooksul investeerinud ja laiendanud vertikaalaianduse tootmise pinda, kus on meil võimalik vett kasutada säästlikumalt, kus on kasutuses led tehnoloogial lambid ja mis on rajatud ka soojustatud ruumi, mis hoiab väga palju kokku kütmiseks kasutatavat energiat.
Kasvuhoonete kütmiseks kasutame kombineeritud energiaallikaid - osaliselt kütame puidugraanuliga ja osaliselt vedelgaasiga.
Tootmises tekkivad bioloogilised jäätmed komposteerime ja kasutame uuesti oma tootmises mullaviljakuse parandamiseks.
Tootmises tekkivad tavajäätmed sorteeritakse eraldi ja viiakse vastavasse ringmajandusettevõtte kogumispunktidesse.


Hoiame keskkonda ja sorteerime pakendeid!
Luxveg OÜ on MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsiooni (ETO) klient alates 2012. aastast.